Spływy jednodniowe Bugiem

Trójstyk granic: Ukraina – Polska – Białoruś

Wodowskaz na Bugu we Włodawie

Wypoczywając w Okunince nad jeziorem Białym lub nad innym z wielu jezior na Polesiu Lubelskim, warto wygospodarować sobie kilka godzin zrezygnować z leżenia na plaży i poświęcić je na spływ kajakowy.

Nasza oferta spływów jednodniowych (w praktyce to spływy kilkugodzinne od 2 do 9 godzin) opiera się głównie na wyznaczonych przez nas trasach na jednym z najładniejszych odcinków granicznej rzeki Bug od Zbereża do Sławatycz.

Miejscowości rozpoczęcia i zakończenia spływów położone są w bliskiej odległości od naszej bazy we Włodawie co znacznie skraca czas dojazdu.

Zapraszamy do naszej bazy we Włodawie na ul. Przemysłową 3, gdzie można bezpiecznie zostawić samochód. Uczestnicy spływu naszymi busami transferowani są do miejsca rozpoczęcia spływu zaś po spływie zapewniamy transfer powrotny.

Przy rezerwacji większej ilości kajaków istnieje również możliwość odbioru uczestników z kwater agroturystycznych, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych (Włodawa, Okuninka, Orchówek, Sobibór, Różanka ). Po zakończeniu spływu zapewniamy transport powrotny do miejsca zakwaterowania.

Atrakcją na proponowanych odcinkach jest jeden z sześciu w Polsce ale jedyny na wodzie trójstyk granic oraz słynny z komunikatów na antenie programu Polskiego Radia włodawski wodowskaz wskazujący stan wody w Bugu.

Na spływy udostępniamy od lat testowane na Bugu, wygodne kajaki polietylenowe nadające się zarówno dla początkujących jak i dla bardziej doświadczonych kajakarzy.

Spływy organizujemy o różnych godzinach na odcinkach o różnych długościach. Każdy ma możliwość wybrać sobie najbardziej dopasowaną ofertę do swoich możliwości czasowych i fizycznych.

Spływy w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni organizowane są codziennie. Przy rezerwacji większej ilości kajaków istnieje możliwość ustalenia innej trasy oraz innej godziny rozpoczęcia spływu.

Odbiór uczestników z kwater agroturystycznych, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych przy wynajmie minimum 3 kajaków / 6 osób.

Od 01 lipca do 31 sierpnia ze względu na duże natężenie ruchu i utrudniony dojazd uczestników spływów z Okuninki odbieramy w wyznaczonych miejscach:

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY PKS

BAR SAMOLOT

KOŚCIÓŁ OKUNINKA


kajaki bug sobibór
Trasa SpływuWŁODAWA – RÓŻANKA
Godzina14:00
Długość10 km
Czas spływu 2 godziny
TrudnośćTrasa łatwa


spływ po bugu
Trasa SpływuSOBIBÓR – WŁODAWA
Godzina10:00 – 11:00
Długość14 km
Czas spływu3 – 4 godziny
TrudnośćTrasa łatwa


kajakiem po bugu
Trasa spływuSOBIBÓR – RÓŻANKA
Godzina09:00 – 10:00
Długość24 km
Czas spływu5 – 6 godzin
TrudnośćTrasa łatwa


spływy kajakiem po bugu
Trasa spływuWOŁCZYNYWŁODAWA
Godzinado ustalenia
Długość23 km
Czas spływu5 – 6 godzin
TrudnośćTrasa łatwa


kajakowa przygoda na bugu
Trasa spływuWOŁCZYNY – RÓŻANKA
Godzinado ustalenia
Długość33 km
Czas spływu8 – 9 godzin
TrudnośćTrasa łatwa


spływy kajakowe we Włodawie
Trasa SpływuRÓŻANKA – SŁAWATYCZE
Godzinado ustalenia
Długość26 km
Czas spływu 6 – 7 godzin
TrudnośćTrasa łatwa


kilkudniowe spływy bugiem
Trasa spływuZBEREŻE – WŁODAWA
Godzina08:00
Długość32 km
Czas spływu8 – 9 godzin
TrudnośćTrasa łatwa


kajaki na bugu granicznym
Trasa spływuWŁODAWA – KUZAWKA
Godzina08:00
Długość32 km
Czas spływu8 – 9 godzin
TrudnośćTrasa łatwa