Dokąd wybrać się na kilkudniowy spływ Bugiem?

Wakacje w kajaku…

Jeżeli planujesz dłuższą wyprawę, rzeka Bug doskonale nadaje się do organizacji kilkudniowych spływów kajakowych. Wakacje w kajaku na kresach wschodnich na granicy Polski Ukrainy i Białorusi to z pewnością ciekawa alternatywa dla osób lubiących spędzać czas w ciszy i spokoju.

Dzika przyroda…

Kilkudniowy wypad nad Bug to wyprawa w miejsca gdzie nie funkcjonują stałe przystanie kajakowe nie ma pól biwakowych a dzika przyroda jest na wyciągniecie ręki. Na rzece tej nie ma tłumów i w czasie spływu zdarzają się sytuacje, że podczas kilku dni nie spotkamy innych kajakarzy. Biwakowanie na dziko oferuje nam ucieczkę od cywilizacji, niecodzienne widoki, bycie blisko natury oraz możliwość rozbicia namiotu w każdym miejscu które sobie upatrzymy.

Malownicza rzeka…

Na terytorium Polski Bug wpływa w miejscowości Gołębie położonej 26 km na południe od Hrubieszowa i tam właśnie najwcześniej można zacząć wyprawę kajakową. Nasza baza we Włodawie oddalona jest od tego miejsca o 240 km leży więc mniej więcej w środku szlaku kajakowego na granicznym Bugu który liczy 400 km.

Transport kajaków i transfer uczestników…

Kajaki ,bagaże i uczestników dowieziemy w wybrane miejsce rozpoczęcia spływu. W okolicach Terespola Bug wpływa całkowicie na terytorium Białorusi dlatego też konieczne jest przewiezienie kajaków. Oczywiście usługa ta również znajduje się w naszej ofercie.

Nocleg w gospodarstwie agroturystycznym…

Jeżeli nocleg w namiocie nie jest odpowiednią opcją możemy zorganizować spływ kilkudniowy z noclegiem w gospodarstwie agroturystycznym lub innym obiekcie noclegowym. W okolicach Włodawy jest bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura z miejscami noclegowymi wiec każdy znajdzie coś odpowiedniego.

POLECANE MIEJSCA NOCLEGOWE

Długość trasy oraz czas spływów możemy oczywiście dostosować do Państwa potrzeb. Doradzimy w jakich miejscach zorganizować nocleg gdzie znajdują się najbliższe sklepy w których można uzupełnić zapasy żywności.

SPŁYWY KILKUDNIOWE OBSŁUGIWANE PRZEZ NASZĄ FIRMĘ WYCENIANE SĄ INDYWIDUALNIE .

W celu wyceny oraz przygotowania oferty spływu kilkudniowego lub w razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Mapa szlaku kajakowego po granicznym Bugu

Wypożyczalnia kajaków – cennik

tel: +48 505 514 813

email: kontakt@kajakiempobigu.pl

SZCZEGÓŁY NIEZBĘDNE DO WYCENY SPŁYWU KAJAKOWEGO:

  • ustalenie trasy spływu.
  • ustalenie długości etapów spływu.
  • określenie ilości i rodzaju noclegu.
  • ustalenie koniecznego i wymaganego transportu.
  • określenie dodatkowych warunków i życzeń Klientów itp.

Proponowane trasy tygodniowego spływu Bugiem.

Kryłów – Zbereże – 196 km
Kryłów – Kosmów – Czumów – Husynne – Łukaszówka – Strzyżów – Zosin – Horodło – Matcze – Uhańka – Dorohusk – Okopy – Świerże – Hniszów – Siedliszcze – Wola Uhruska – Zbereże.
kajaki Włodawa
Horodło – Różanka – 163 km
Horodło – Matcze – Uhańka – Dorohusk – Okopy – Świerże – Hniszów – Siedliszcze – Wola Uhruska – Zbereże – Wołczyny – Sobibór – Trójstyk granic – Włodawa – Różanka
Kajaki na trójstyku granic
Świerże – Michalków – 168 km
Świerże – Hniszów – Siedliszcze – Wola Uhruska – Zbereże – Wołczyny – Sobibór – Trójstyk granic – Włodawa – Różanka – Kuzawka – Sławatycze – Jabłeczna – Kodeń – Okczyn – Żuki – Michalków
kajaki Sławatycze
Włodawa – Niemirów / Ggnojno – 162 km
Włodawa – Różanka – Pawluki – Kuzawka – Sławatycze – Jabłeczna – Kodeń – Okczyn – Żuki – Michałków – (transfer uczestników) – Kuzawka Terespolska – Neple – Krzyczew – Pratulin – Wygoda – Stare Buczyce – Niemirów/Gnojno
spływy kajakowe w Sławatyczach