Szlak kajakowy – BUG GRANICZNY
Gołębie – Niemirów 400km

Gołębie – Kryłów – Kosmów – Czumów – Husynne – Strzyżów – Zosin – Horodło – Matcze – Skryhiczyn – Dubienka – Uhańka – Husynne – Dorohusk – Okopy – Świerże – Hniszów – Wola Uhruska – Bytyń – Zbereże – Wołczyny – Sobibór – Włodawa – Różanka – Dołhobrody – Kuzawka – Sławatycze – Jabłeczna – Szostaki – Kodeń – Okczyn – Kostomłoty – Żuki – Michalków – Kuzawka – Neple – Krzyczew – Łęgi – Pratulin – Zaczopki – Woroblin – Wygoda – Buczyce – Bubel Stary – Niemirów

Kajaki Bug Mircze
Znak graniczny rzeka Bug w miejscowości Mircze

POLESKA DOLINA BUGU
Świerże – Kuzawka gm.Hanna 110km

Świerże – Hniszów – Siedliszcze – Wola Uhruska – Bytyń – Zbereże – Wołczyny – Sobibór – Dubnik – Orchówek – Włodawa – Szuminka – Różanka – Pawluki – Kuzawka

Szlak kajakowy Poleska Dolina Bugu rozpoczyna się w miejscowości Świerże. Dogodne miejsce do wodowania kajaków znajduje się na końcu parku przy piętrowym budynku dawnego młyna. Po 2,5 km dopływamy do Hniszowa gdzie w odległości ok 1,5 km od rzeki możemy podziwiać ogromnych rozmiarów dąb Bolko. Płynąc dalej mijamy miejscowości Siedliszcze i Wolę Uhruską . Dopływamy do Zbereża gdzie od kilku już lat w sierpniu organizowane są Europejskie Dni Dobrosasiedztwa. W dniach tych pontonowym mostem można udać się na Ukrainę i zwiedzić Szacki Park Narodowy. Dalsza część szlaku przebiega bardzo malowniczym odcinkiem rzeki, miejscami z bardzo wysokim urwistym brzegiem. Po około 4 godzinach ze Zbereża po drodze mijając Sobibór dopływamy do „Trójstyku granic” miejsca w którym łączą się granice Polski, Ukrainy i Białorusi. Miejsce to poznamy po znajdującej się nad samą rzeką siatce chroniącej granicę naszych wschodnich sąsiadów jak również czerwonym słupie granicznym z napisem „Буг” Około 100 metrów dalej przy starej przepompowni wody znajduje się drewniana altana oraz dogodne wyjście jest to bardzo dobre miejsce na przerwę. Atrakcją na tej trasie są również pozostałości mostu kolejowego z XIXw na linii Chełm-Brześć które znajdują się w okolicach miejscowości Orchówek. Przerwę warto zrobić w leżącej nad samym Bugiem Włodawie na słynnym z codziennych komunikatów radiowych wodowskazie. Włodawa jako „Miasto Trzech Kultur” ma również bardzo wiele do zaoferowania zwiedzającym turystom. W miejscowości Kuzawka oddalonej o 32 km od Włodawy kończy się 110 km szlak kajakowy Poleska Dolina Bugu.

Kajaki Różanka rzeka Bug
Tablica informacyjna na szlaku kajakowym Poleska Dolina Bugu w miejscowości Różanka

BUG – KRZNA

Szlak kajakowy Bug-Krzna obejmuje 150-kilometrowy odcinek rzek w powiecie bialskim. Wyznaczony został w oparciu o najatrakcyjniejsze walory przyrodnicze i kulturowe północnej Lubelszczyzny. Posiada niezbędną do tego typu, aktywnego wypoczynku infrastrukturę, dogodne zejścia i wyjścia umożliwiające wodowanie sprzętu i kończenie spływów, parkingi blisko miejsca wodowania, oznakowanie turystyczne spełniające wymogi PTTK dotyczące znakowania szlaków wodnych oraz wyznaczone pola namiotowe i kempingi.
    
Korzystając z usług naszej firmy mogą się państwo wybrać na odcinek wielokulturowy Sławatycze – Jabłeczna – Kodeń – Kostomłoty – Żuki – Michalków ( o długości 55 km) , który umożliwia podziwianie nieujarzmionej nadbużańskiej przyrody oraz zwiedzanie najważniejszych sanktuariów kultur żyjących od wieków na tych terenach. Odwiedzić warto cerkiew prawosławną i kościół katolicki w Sławatyczach, monastyr prawosławny w Jabłecznej, sanktuarium i ogrody różane w Kodniu oraz cerkiew unicką w Kostomłotach.
Szlak oznakowany jest widocznymi z wody i z lądu tablicami. Oferta adresowana jest do grup zorganizowanych oraz  turystów indywidualnych.

Kajaki Sławatycze rzeka Bug
Tablica informacyjna na szlaku kajakowym Bug – Krzna w miejscowości Sławatycze