Przebywając w Okunince nad jeziorem Białym lub nad innym z wielu jezior w okolicach Włodawy, warto wygospodarować sobie kilka godzin zrezygnować z leżenia na plaży i poświęcić je na spływ kajakowy jednym z najładniejszych odcinków granicznej rzeki Bug.

Zapraszamy do naszej bazy we Włodawie na ul. Przemysłową 3, gdzie można bezpiecznie zostawić samochód. Uczestnicy spływu naszymi busami transferowani są do miejsca rozpoczęcia spływu zaś po spływie zapewniamy transfer powrotny.

Przy rezerwacji większej ilości kajaków istnieje również możliwość odbioru uczestników z kwater agroturystycznych, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych (Włodawa, Okuninka, Orchówek, Sobibór, Różanka ). Po zakończeniu spływu zapewniamy transport powrotny do miejsca zakwaterowania.

Posiadamy od lat testowane na Bugu, wygodne kajaki polietylenowe nadające się zarówno dla początkujących jak i doświadczonych kajakarzy. Atrakcją na proponowanych odcinkach jest jeden z sześciu w Polsce ale jedyny na wodzie trójstyk granic oraz słynny z komunikatów na antenie programu Polskiego Radia włodawski wodowskaz wskazujący stan wody w Bugu.

Spływy organizujemy o różnych godzinach na odcinkach o różnych długościach dlatego każdy może sobie wybrać najbardziej dopasowana ofertę do swoich możliwości czasowych i fizycznych.

Spływy w okresie od maja do września organizowane są codziennie. Przy rezerwacji większej ilości kajaków istnieje możliwość ustalenia innej trasy oraz innej godziny rozpoczęcia spływu.

Odbiór uczestników z kwater agroturystycznych, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych przy wynajmie minimum 3 kajaków / 6 osób.

Od 01 lipca do 31 sierpnia ze względu na duże natężenie ruchu i utrudniony dojazd uczestników spływów z Okuninki odbieramy w wyznaczonych miejscach – OŚRODEK WYPOCZYNKOWY PKSBAR SAMOLOTKOŚCIÓŁ OKUNINKA

Trasa SpływuWŁODAWA – RÓŻANKA
Godzina14:00
Długość10 km
Czas spływu 2 godziny
TrudnośćTrasa łatwa


Trasa SpływuSOBIBÓR – WŁODAWA
Godzina10:00 – 11:00
Długość14 km
Czas spływu3 godziny
TrudnośćTrasa łatwa


Trasa spływuSOBIBÓR – RÓŻANKA
Godzina09:00 – 10:00
Długość24 km
Czas spływu5 godzin
TrudnośćTrasa łatwa


Trasa – SpływuWOŁCZYNY – RÓŻANKA
Godzinado ustalenia
Długość33 km
Czas spływu8 godzin
TrudnośćTrasa łatwa


Trasa spływuZBEREŻE – WŁODAWA
Godzina08:00
Długość32 km
Czas spływu8 godzin
TrudnośćTrasa łatwa


Trasa spływuWŁODAWA – KUZAWKA
Godzina08:00
Długość32 km
Czas spływu8 godzin
TrudnośćTrasa łatwa