Bug – Kuzawka
Rzeka Bug – Szostaki
Rzeka Bug w Kodniu
Bug – Kostomłoty

Szlak kajakowy Bug-Krzna obejmuje 150-kilometrowy odcinek rzek w powiecie bialskim. Wyznaczony został w oparciu o najatrakcyjniejsze walory przyrodnicze i kulturowe północnej Lubelszczyzny. Posiada niezbędną do tego typu, aktywnego wypoczynku infrastrukturę, dogodne zejścia i wyjścia umożliwiające wodowanie sprzętu i kończenie spływów, parkingi blisko miejsca wodowania, oznakowanie turystyczne spełniające wymogi PTTK dotyczące znakowania szlaków wodnych oraz wyznaczone pola namiotowe i kempingi.
   

Korzystając z usług naszej firmy mogą się państwo wybrać na odcinek wielokulturowy Kuzawka – Sławatycze – Jabłeczna – Szostaki –  Kodeń – Kostomłoty  – Żuki , który umożliwia podziwianie nieujarzmionej nadbużańskiej przyrody oraz zwiedzanie najważniejszych sanktuariów kultur żyjących od wieków na tych terenach. Odwiedzić warto cerkiew prawosławną i kościół katolicki w Sławatyczach, monastyr prawosławny w Jabłecznej, sanktuarium i ogrody różane w Kodniu oraz cerkiew unicką w Kostomłotach.
Szlak oznakowany jest widocznymi z wody i z lądu tablicami. Oferta adresowana jest do grup zorganizowanych oraz  turystów indywidualnych.

Źródło opisu szlaku: „Boot2Lubelskie” – szlak kajakowy Bug – Krzna


Przykładowe odcinki rzeki Bug na szlaku “Bug – Krzna” do zorganizowania spływu kilkugodzinnego.

Różanka (Poleska Dolina Bugu) – Sławatycze (Bug – Krzna)odcinek 26 kmczas spływu ok 5 godz.
Kuzawka – Jabłeczna odcinek 16 km czas spływu ok 3 – 4 godz.
Jabłeczna – Kodeń odcinek 21 km czas spływu ok 4 – 5 godz.
Kodeń – Żuki odcinek 18 km czas spływu 3 – 4 godz.


Istnieje również możliwość indywidualnego ustalenia innej trasy przy czym oczywiście służymy radą i pomocą. Spływy kilkudniowe jesteśmy w stanie zorganizować na wybranym przez państwa odcinku rzeki Bug od miejscowości  Gołębie do Niemirowa ok. 399 km.

ZADZWOŃ TERAZ